Kultowa konsola Atari 2600 doczekała się po 30 latach od rozpoczęcia produkcji kilku uwspółcześnionych wersji. Najpopularniejsza z nich - Atari Flashback 2, dzięki dużej dostępności na rynku, doczekała się nawet modernizacji, umożliwiających korzystnie w niej z oryginalnych gier na kartridżach. Zapraszam na stronę:
http://www.tabajara-labs.com.br/videogames/atari/hack_flashback2/
Warto zobaczyć, co można wyczarować z teoretycznie zamkniętej konstrukcji.
poniedziałek, 22 lutego 2010
piątek, 12 lutego 2010
1994 - konsola Bandai Playdia
Konsola Playdia Quick Interactive System była kolejną próbą firmy Bandai zdominowania rynku domowej rozrywki. Konsola była zorientowana na zabawy dla całej rodziny i znajdowała się w sprzedaży wyłącznie w Japonii. Jej wielkość, kształt i kolorystyka wskazywały na adresowanie do młodszych graczy. Dołączony kontroler był bezprzewodowy, komunikował się z konsolą za pośrednictwem podczerwieni. Mógł być też używany poprzez umieszczenie go w wyprofilowanej części konsoli.
Gry na tę konsolę miały jakość CD i wykorzystywały standardowe płyty. Najwięcej tytułów wyprodukowano w konwencji anime i miały ona charakter oglądania interaktywnej kreskówki. Brakowało klasycznych tytułów zręcznościowych, platformowych i przygodowych.
Konsola sprzedawała się słabo. Największe wzięcie miała wśród miłośników komiksów i kreskówek. W efekcie okazała się być porażką firmy Bandai.
Etykiety:
Bandai Playdia,
CD-101,
Japonia,
konsoia,
Playdia Quick Interactive System
niedziela, 7 lutego 2010
Kalkulator TI-83 kontra Commodore 64
Zapewne nie wiecie, że kalkulator Texas Instruments TI-83 ma większą siłę przetwarzania grafiki niż słynny komputer domowy Commodore 64. Co ciekawe, jego możliwości programistyczne umożliwiają nawet tworzenie niektórych gier w Basicu bardzo podobnych do tych z C64.
Warto zajrzeć na stronę http://www.ticalc.org/, na której można obejrzeć, co potrafią współczesne kalkulatory programowalne.
Warto zajrzeć na stronę http://www.ticalc.org/, na której można obejrzeć, co potrafią współczesne kalkulatory programowalne.
Etykiety:
C64,
Commodore,
Commodore 64,
kalkulator,
komputer,
Texas Instruments,
TI-83
Subskrybuj:
Posty (Atom)